NEOCHORD | Yapay Korda Dağıtım Sistemi

NeoChord, mitral kapak yetersizliğinden mustarip hastalarda atan kalp mitral kapak onarımının ilerlemesine öncülük eden özel bir tıbbi teknoloji şirketidir.

NeoChord ConsultConnect ve ConnectCARD, mitral yetmezliğin tedavisi için yapay korda sistemiyle ilgili tıbbi bir danışma ve hizmettir. NeoChord Yapay Korda İletim Sistemi, Model DS1000, MDD 93/42/EEC’nin 3. Maddesinde belirtilen temel gereksinimleri karşılar ve CE uygunluk işareti ile etiketlenir.

Mitral Yetersizlik Nedir?

Mitral yetersizlik, kalbinizin mitral kapağının düzgün kapanmadığı ve mitral kapaktan geriye doğru kan sızmasına izin verdiği bir durumdur. Mitral kapak yetersizliği genellikle zamanla yavaş ilerler ve hafif yetersizliği olan hastalarda komplikasyonlar ortaya çıkana kadar hiçbir semptom görülmeyebilir. Mitral kapak yetersizliğinin en erken belirtilerinden biri kalp üfürümüdür. Şiddetli mitral yetersizliği olan hastalarda nefes darlığı, yorgunluk, baş dönmesi, öksürük, kalp çarpıntısı ve şişmiş ayak veya ayak bilekleri gibi semptomlar olabilir.
Videoyu Oynat